Honda CBR 250R | Motor Tutkum istanbul motosiklet grupları

Honda CBR 250R

honda cbr 250r 300x253 Honda CBR 250R

CBR 250R

Öncelikle, Şehir içi ve şehirler arası yollarda rahatlıkla kullanılabilen, konforlu ve 250’lik bir motorun gücünü yaşayabileceğiniz, parçaları gayet uygun fiyatta olan yakıtı ise 125’lik motorlardan biraz daha fazla olmasına karşın bunun hakkını veren bir motor. 100 km’de ortalama 3,5-4 LT benzin harcayarak size 250’lik bir motorun gücünü olabildiğince uygun bir harcamayla sunuyor. 600’lük ve üstü motorlara geçmeden önce kullanabileceğiniz, gazın kesinlikle kontrollü açılması gereken bir motor. Özellikle 2. viteste çok çabuk hızlanabiliyor. Görünümü ve arka lastiği ile 125’lik bir motordan daha yapılı duruyor.

Türkiye’deki asfalt kalitesi göz önüne alındığında, motordaki orjinal lastiklerin yol tutuşu yeterince iyi olmadığından daha iyi bir markaya sahip lastikler ile değiştirilmesi önerilir.

Motorun ağırlığı yolu daha iyi tutmasını sağlıyor. yalnız amortisör kademesinin ayarlarına dikkat edilmesi gerekiyor, tümseklerden geçerken ya da yol bozuklukları ile karşılaşıldığında motorun zıplamasına sebep oluyor.

CBR 250 R ile Uzun yola çıkıldığında herhangi bir sıkıntı yaşamadan ufak molalar ile 500 km dahi rahatlıkla gidebilirsiniz, radyatörlü olması motorun şişmesini önlemektedir. Tabiki her motorun yorduğu gibi saatlerce süren yolculuklar için yorucu olabilir. Yalnız şehir içinde size hiçbir açıdan yorgunluk hissettirmeyen ve trafik kurallarına uyduğunuz sürece gayet güvenli ve hızlı bir yolculuk yapabileceğiniz bir motor.Ayrıca lastikler için michelin pilot  ve metzeler önerilir.

 

 

Bir cevap yazın

Featured Posts

Motosiklet Fiyatları

Aralık 17, 2018   Motosiklet Fiyatları için yorumlar kapalı

Motor Tutkum

Motor Tutkum