Yamaha YZF R 125 | Motor Tutkum istanbul motosiklet grupları

Yamaha YZF R 125

yamaha yzf 125r 300 200 Yamaha YZF R 125
Yzf 125 r uzaktan bakıldığında 600 cc gibi gözüken, yanına biraz daha yaklaştığınızda 250 cc’lik gibi gözüken ama asla 125 cc’lik bir motorsiklet diyemeyeceğiniz, mükkemmel bir motor.Ayrıca 125 cc sınıfına çağ atlatan bir tasarıma sahip. Bu kadar heybetli olup güzel görünen bir motora sahip olduğunuzda tabiki beklentileriniz artıyor.Her ne kadar başlangıç motoru olarak görülse de oturuş pozisyonu selenin yerden yüksekliği ve hakimiyet konusunda yeni başlayan birini oldukça yorabilir.

Motora oturdunuz ve kontağı çevirdiniz ve artık tam anlamıyla racing bir makinenin sürüş havasına girdiniz.Ardından gaz vermeye başladınız, 0-100km hıza 3sn’de ulaşma beklentinizin yerini hayal kırıklığı almış oldu.Tabi sonuç olarak 125 cc’lik tek silindir bir makineyi kullanacağınızın farkında olarak motora binip sürmeye başlarsanız sizi gerçekten tatmin edecektir. İvmelenmesi gerçekten iyi ve yakıt konusunda da aynı derecede iyi diyebiliriz.100 km’de ortalama 10-13 kuruş arasında seyrediyor. Gerçi bu tam anlamıyla sizin sürüş karakterinize bağlı. Bu kadar az yakınca tabi insanın canı sürekli gezmek istiyor.Şehir içinde sizi fazla yormayacak ve hız konusunda da sizi tatmin edecektir.Bu arada son hızını soracak olursanız kullanıcıya ve yol koşullarına bağlı olarak maksimum 140 km diyebiliriz. Uzun yoldaki performansına gelecek olursak maalesef sizi üzebilir çünkü 125 km hıza kadar hızlanması gayet iyi ama bundan sonrası biraz uzun zaman alıyor ve biraz beklemeniz gerekebilir.

Şehirler arası yolların hız limitlerini karşılıyor diyebiliriz yalnız uzun yolda sizi yorup herhangi bir kamyonu sollamaya kalktığınızda zorlanabilirsiniz. Tabi bu yolculukları artçı ile yapmak isteyebilirsiniz ama biz yapmamanızı tavsiye ederiz. Şehir içinde bile sizi çok yoracak ve rahatsız edecektir.Esasında bu motora artçı koltuğu tamamen süs için konmuş bir parça diyebiliriz. Motorun egzoz sesini merak edenlere ise scooter sesini aratmıyor diyebiliriz. Lastiklere gelecek olursak michelin serisi lastikleri var ve aslında fena değiller ama virajlarda yatmak isteyenlere tavsiyemiz değiştirmeniz yönünde olacaktır. Genel olarak değerlendirecek olursak, bütün eksi ve artılarını göz önünde bulundurarak aldığınızda keyif alacağınız bir motor diyebiliriz.

Bir cevap yazın

Featured Posts

Motosiklet Fiyatları

Aralık 17, 2018   Motosiklet Fiyatları için yorumlar kapalı

Motor Tutkum

Motor Tutkum